A Norvég válogatott beállója, és a Győri Eto kapitánya Kari Brattset Dale, jövő márciusra várja második gyermekét, így decemberi világbajnokságon és a Bajnokok Ligája következő szezonjában nem tud részt venni. A hírt több norvég médium és az Eto honlapja csütörtök délután közölte.
Brattset Dale épp egy újabb kiemelkedő szezont zárt, Bajnokok Ligája-győzelemmel, olimpiai és Európa-bajnoki arannyal, és most örömmel várja a család bővülését. Kari nyilatkozata szerint:
„Nagyon boldogok vagyunk, hogy bővül a családunk. Persze, kicsit szomorú, hogy egy kis időre kiesek a kézilabdázásból, de bízom benne, ez csak még több motivációt ad majd, hogy erősebben térjek vissza a csapathoz. Nagyszerűen érzem magam, és már alig várom, hogy Nilsnek márciusban megszülessen a kisöccse.”
Az Europamester szakértője Lars Rasmussen, méltatta a hírt:
„Őszintén örülök Kari nevében. Ez egy fantasztikus hír, és megérdemli a boldogságot és a nyugalmat ebben a különleges pillanatban. A család az első – ez teljesen egyértelmű.”
Ugyanakkor kiemelte, hogy a norvég válogatott védelme érezni fogja a hiányát:
„Norvégia szempontjából természetesen kulcsjátékost veszítünk el a vonalban. Kari nemcsak fizikailag erős és technikailag biztos, hanem taktikai vezető is, és pótolhatatlan a védelemben. Nélküle az edzőnek újra kell építenie a védelmi struktúrát és a támadójátékot, és nem kis feladatról van szó.”
Rasmussen azonban a keret szélességében látta a pozitív oldalt:
„Biztosan lesznek mások, akik lehetőséget kapnak, és ez új energiát, esetleg meglepetéseket hozhat. Hogy a csapat képes lesz-e a VB-n a csúcsra jutni Kari nélkül… az majd kiderül, hiszen sok bajnokságot döntött el Norvégiának.”
Hozzátette, hogy a hiánya mentálisan is próbára teheti a csapatot:
„Ez egy mentális teszt lesz a csapat számára, amely hozzászokott egy stabil maghoz. Most új neveknek és szerepeknek kell előlépniük.”
A magunk részéről szin,te ugyanezeket a gondolatokat hozzáfűzhetjük a Győri Eto esetében is,hiszen a vezérét veszítette el a csapat néhány nappal a Bajnokok Ligája rajtja előtt.Lagerquist reméljük megfelelően tudja majd pótolni a norvég klasszist.

A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.