Nemzetközi kézilabda blog

2025. szeptember 04. 16:33 - Hitmakers

A norvég válogatott és a Győri Eto beállósa második gyermekét várja

Kari Brattset Dale kihagyja az idei szezont

 

A Norvég válogatott beállója, és a Győri Eto kapitánya  Kari Brattset Dale, jövő márciusra várja második gyermekét, így decemberi világbajnokságon  és a Bajnokok Ligája következő szezonjában nem tud részt venni. A hírt több norvég médium és az Eto honlapja  csütörtök délután közölte.

Brattset Dale épp egy újabb kiemelkedő szezont zárt, Bajnokok Ligája-győzelemmel, olimpiai és Európa-bajnoki arannyal, és most örömmel várja a család bővülését. Kari nyilatkozata szerint:

„Nagyon boldogok vagyunk, hogy bővül a családunk. Persze, kicsit szomorú, hogy egy kis időre kiesek a kézilabdázásból, de bízom benne, ez csak még több motivációt ad majd, hogy erősebben térjek vissza a csapathoz. Nagyszerűen érzem magam, és már alig várom, hogy Nilsnek márciusban megszülessen a kisöccse.”

Az Europamester szakértője  Lars Rasmussen, méltatta a hírt:

„Őszintén örülök Kari nevében. Ez egy fantasztikus hír, és megérdemli a boldogságot és a nyugalmat ebben a különleges pillanatban. A család az első – ez teljesen egyértelmű.”

Ugyanakkor kiemelte, hogy a norvég válogatott védelme érezni fogja a hiányát:

„Norvégia szempontjából természetesen kulcsjátékost veszítünk el a vonalban. Kari nemcsak fizikailag erős és technikailag biztos, hanem taktikai vezető is, és pótolhatatlan a védelemben. Nélküle az edzőnek újra kell építenie a védelmi struktúrát és a támadójátékot, és nem kis feladatról van szó.”

Rasmussen azonban a keret szélességében látta a pozitív oldalt:

„Biztosan lesznek mások, akik lehetőséget kapnak, és ez új energiát, esetleg meglepetéseket hozhat. Hogy a csapat képes lesz-e a VB-n a csúcsra jutni Kari nélkül… az majd kiderül, hiszen sok bajnokságot döntött el Norvégiának.”

Hozzátette, hogy a hiánya mentálisan is próbára teheti a csapatot:

„Ez egy mentális teszt lesz a csapat számára, amely hozzászokott egy stabil maghoz. Most új neveknek és szerepeknek kell előlépniük.”

A magunk részéről szin,te ugyanezeket a gondolatokat hozzáfűzhetjük a Győri Eto esetében is,hiszen a vezérét veszítette el a csapat néhány nappal a Bajnokok Ligája rajtja előtt.Lagerquist reméljük megfelelően tudja majd pótolni a norvég klasszist.541745699_1299147702223194_2252083339320491753_n.jpg

Címkék: hírmix
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://kezi-vilag.blog.hu/api/trackback/id/tr9218942302

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Nemzetközi kézilabda blog
süti beállítások módosítása